Europsko prvenstvo u odbojci za žene 2021

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
Europsko prvenstvo u odbojci za žene 2021
Detalji prvenstva
Mjesto Srbija , Bugarska , Hrvatska , Rumunjska
gradovi Beograd , Plovdiv , Zadar , Cluj-Napoca
Stadioni 4
Datumi kvalifikacijskih turnira 6.-16. svibnja 2021
Finalni termin turnira 18. kolovoza - 4. rujna 2021
Broj sudionika 35
u završnoj fazi 24
Vrhunska mjesta
Чемпион Prvak Italija Italija (3. put)
Серебряный призёр Drugo mjesto Srbija Srbija
Бронзовый призёр Treće mjesto purica purica
Statistika prvenstva
Posjećenost 130.013 (1.711 po utakmici)
Odigrane utakmice 76
Najbolji igrač ItalijaPaola Egonu

Završno kolo XXXII Europskog prvenstva za odbojkašice održano je od 18. kolovoza do 4. rujna 2021. u Srbiji , Bugarskoj , Hrvatskoj i Rumunjskoj . Drugi put zaredom Europsko prvenstvo održano je u četiri zemlje na kojem su sudjelovale 24 reprezentacije. Naslov europskih prvaka po treći put u povijesti osvojila je reprezentacija Italije .

Kvalifikacija

Metoda kvalifikacije Naredbe Metoda kvalifikacije Naredbe
Organizatori Srbija Srbija Prema rezultatima
kvalifikacijski turnir
Grupa A Bjelorusija Bjelorusija
Bugarska Bugarska Švicarska Švicarska
Hrvatska Hrvatska Grupa B Švedska Švedska
Rumunjska Rumunjska Ukrajina Ukrajina
Prema rezultatima
Europsko prvenstvo 2019
purica purica Grupa C Grčka Grčka
Italija Italija Španjolska Španjolska
Poljska Poljska Grupa D Slovačka Slovačka
Nizozemska Nizozemska Finska Finska
Njemačka Njemačka Grupa E Francuska Francuska
Rusija Rusija Mađarska Mađarska
Belgija Belgija Grupa F češki češki
Azerbejdžan Azerbejdžan Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina

Finalna runda

Arene

Utakmice završnog kola Europskog prvenstva održane su u četiri grada četiri zemlje. Stark Arena u Beogradu , Velodrome u Plovdivu , Palača Krešimir Ćosić u Zadru i BTArena u Cluj-Napoci bili su domaćini utakmica jedne od skupina preliminarne faze. Igre 1/8 i 1/4 finala održane su u Srbiji i Bugarskoj; polufinale, utakmica za 3. mjesto i finale - u Beogradu.

Srbija Beograd Bugarska Plovdiv Hrvatska Zadar Rumunjska Cluj-Napoca
Stark Arena Velodrom Palača Krešimir Chosić BTArena
Kapacitet: 18 386 Kapacitet: 6 100 Kapacitet: 8 500 Kapacitet: 10.000
Beogradska arena, južni ulaz 1, februar 2011.jpg Velodrom pd.png Dvorana Višnjik Zadar.jpg Polivalentna dvorana Cluj 2.jpg
Grupa A doigravanje Grupa B 1/8 finala, četvrtfinale Grupa C Grupa D

Preliminarna faza

Prema rezultatima ždrijeba, održanog 20. svibnja 2021. u Beogradu , 24 ekipe podijeljene su u 4 skupine. U preliminarnoj fazi momčadi su igrale po skupinama u jednom kolu, po 4 ekipe iz svake skupine plasirale su se u doigravanje.

Grupa A

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Srbija Srbija 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7.500 405 307 1,319
2. Rusija Rusija trideset) 2 (2) jedanaest trinaest 7 1,857 443 399 1,110
3. Francuska Francuska trideset) dvadeset) 9 10 osam 1.250 392 386 1.016
4. Belgija Belgija 3 (1) dvadeset) osam 10 osam 1.250 418 374 1.118
5. Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 10) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Azerbejdžan Azerbejdžan 0 (0) 50) 0 jedan 15 0,067 282 402 0,701
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
jedan 2 3 4 5
19.08 17:00 sati Srbija Srbija 3:0 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 25:11 25:18 25:14 izvješće
20.08 17:00 sati Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Belgija Belgija 13:25 24:26 13:25 izvješće
20:00 sati Rusija Rusija 3: 1 Francuska Francuska 25:19 14:25 25:20 25:18 izvješće
21.08 18:00 sati Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 14:25 23:25 17:25 izvješće
21:00 Francuska Francuska 0:3 Srbija Srbija 14:25 13:25 16:25 izvješće
22.08 17:00 sati Rusija Rusija 3:0 Azerbejdžan Azerbejdžan 25:16 25:17 25:13 izvješće
20:00 sati Srbija Srbija 3:0 Belgija Belgija 25:21 25:21 25:21 izvješće
23.08 17:00 sati Belgija Belgija 3: 2 Rusija Rusija 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 izvješće
20:00 sati Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 0:3 Francuska Francuska 19:25 14:25 24:26 izvješće
24.08 17:00 sati Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 0:3 Belgija Belgija 23:25 19:25 15:25 izvješće
20:00 sati Azerbejdžan Azerbejdžan 0:3 Srbija Srbija 17:25 20:25 19:25 izvješće
25.08 17:00 sati Francuska Francuska 3: 1 Azerbejdžan Azerbejdžan 25:19 26:28 25:11 25:18 izvješće
20:00 sati Srbija Srbija 3: 2 Rusija Rusija 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 izvješće
26.08 17:00 sati Rusija Rusija 3:0 Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina 25:12 25:20 25:19 izvješće
20:00 sati Belgija Belgija 1:3 Francuska Francuska 25:27 25:13 19:25 20:25 izvješće

Grupa B

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Bugarska Bugarska 4 (0) jedanaest) trinaest 14 4 3.500 423 350 1.209
2. Poljska Poljska 4 (0) 10) 12 trinaest 5 2.600 433 355 1,220
3. Njemačka Njemačka 4 (1) 10) jedanaest trinaest 6 2.167 434 404 1,074
4. češki češki dvadeset) trideset) 6 osam 10 0.800 402 418 0,962
5. Španjolska Španjolska jedanaest) 4 (0) 2 4 14 0,286 339 424 0.800
6. Grčka Grčka 0 (0) 5 (1) jedan 2 15 0,133 335 415 0,807
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
jedan 2 3 4 5
18.08 20:30 sati Bugarska Bugarska 3:0 Grčka Grčka 25:20 25:15 25:19 izvješće
19.08 17:30 sati Španjolska Španjolska 1:3 češki češki 25:22 20:25 22:25 20:25 izvješće
20:30 sati Njemačka Njemačka 1:3 Poljska Poljska 22:25 25:23 21:25 22:25 izvješće
20.08 17:30 sati češki češki 1:3 Njemačka Njemačka 23:25 25:20 23:25 21:25 izvješće
20:30 sati Grčka Grčka 0:3 Poljska Poljska 16:25 20:25 19:25 izvješće
21.08 17:30 sati češki češki 1:3 Poljska Poljska 25:20 15:25 21:25 18:25 izvješće
20:30 sati Bugarska Bugarska 3:0 Španjolska Španjolska 25:12 25:19 25:21 izvješće
22.08 16:00 sati Grčka Grčka 2:3 Španjolska Španjolska 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 izvješće
19:00 sati Njemačka Njemačka 3: 2 Bugarska Bugarska 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 izvješće
23.08 17:30 sati Grčka Grčka 0:3 češki češki 24:26 26:28 15:25 izvješće
20:30 sati Poljska Poljska 3:0 Španjolska Španjolska 25:15 25:15 25: 8 izvješće
24.08 17:30 sati Njemačka Njemačka 3:0 Grčka Grčka 25:20 25:17 25:22 izvješće
20:30 sati Bugarska Bugarska 3:0 češki češki 26:24 25:12 25:19 izvješće
25.08 17:30 sati Španjolska Španjolska 0:3 Njemačka Njemačka 13:25 17:25 21:25 izvješće
20:30 sati Bugarska Bugarska 3: 1 Poljska Poljska 18:25 25:21 25:21 25:23 izvješće

Grupa C

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. Italija Italija 50) 0 (0) 15 15 jedan 15.000 402 297 1,354
2. Hrvatska Hrvatska 4 (0) 10) 12 12 4 3.000 373 322 1.158
3. Bjelorusija Bjelorusija 3 (2) dvadeset) 7 9 10 0.900 396 417 0,950
4. Mađarska Mađarska 10) 4 (2) 5 osam trinaest 0,615 439 470 0,934
5. Slovačka Slovačka 10) 4 (1) 4 7 trinaest 0,538 424 461 0,920
6. Švicarska Švicarska jedanaest) 4 (0) 2 4 14 0,286 367 434 0,846
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
jedan 2 3 4 5
19.08 17:00 sati Hrvatska Hrvatska 3:0 Švicarska Švicarska 25:20 25:19 25:21 izvješće
20.08 17:15 Italija Italija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:20 25:18 25:16 izvješće
20:15 Mađarska Mađarska 3: 1 Slovačka Slovačka 25:20 25:23 20:25 25:18 izvješće
21.08 17:00 sati Bjelorusija Bjelorusija 0:3 Hrvatska Hrvatska 19:25 23:25 15:25 izvješće
20:00 sati Mađarska Mađarska 2:3 Švicarska Švicarska 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 izvješće
22.08 17:00 sati Hrvatska Hrvatska 3:0 Slovačka Slovačka 25:21 25:14 25:13 izvješće
20:00 sati Italija Italija 3:0 Mađarska Mađarska 25:16 25:15 25:19 izvješće
23.08 17:15 Slovačka Slovačka 1:3 Italija Italija 19:25 18:25 27:25 17:25 izvješće
20:15 Švicarska Švicarska 0:3 Bjelorusija Bjelorusija 23:25 15:25 15:25 izvješće
24.08 17:00 sati Mađarska Mađarska 1:3 Hrvatska Hrvatska 19:25 25:21 17:25 21:25 izvješće
20:00 sati Švicarska Švicarska 1:3 Slovačka Slovačka 25:21 14:25 19:25 22:25 izvješće
25.08 18:00 sati Bjelorusija Bjelorusija 3: 2 Mađarska Mađarska 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 izvješće
21:00 Hrvatska Hrvatska 0:3 Italija Italija 15:25 23:25 14:25 izvješće
26.08 17:00 sati Slovačka Slovačka 2:3 Bjelorusija Bjelorusija 25:18 25:23 23:25 28:30 sati 12:15 izvješće
20:00 sati Italija Italija 3:0 Švicarska Švicarska 25:17 25:18 27:25 izvješće

Grupa D

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
jedan. purica purica 50) 0 (0) 15 15 jedan 15.000 405 298 1,359
2. Nizozemska Nizozemska 4 (0) 10) 12 12 4 3.000 387 288 1,344
3. Ukrajina Ukrajina trideset) dvadeset) 9 9 7 1.286 359 346 1,038
4. Švedska Švedska 2 (1) trideset) 5 6 jedanaest 0,545 358 393 0,911
5. Finska Finska 10) 4 (1) 4 6 trinaest 0,462 377 450 0,838
6. Rumunjska Rumunjska 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
jedan 2 3 4 5
18.08 20:30 sati Rumunjska Rumunjska 1:3 purica purica 25:23 10:25 20:25 17:25 izvješće
19.08 16:00 sati Švedska Švedska 3: 2 Finska Finska 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 izvješće
19:00 sati Nizozemska Nizozemska 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:17 25:12 25:22 izvješće
20.08 17:30 sati Finska Finska 0:3 Nizozemska Nizozemska 10:25 10:25 18:25 izvješće
20:30 sati purica purica 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:14 25:19 26:24 izvješće
21.08 17:30 sati Finska Finska 1:3 Ukrajina Ukrajina 19:25 23:25 28:26 22:25 izvješće
20:30 sati Rumunjska Rumunjska 0:3 Švedska Švedska 21:25 17:25 16:25 izvješće
22.08 17:30 sati purica purica 3:0 Švedska Švedska 31:29 25:21 25:11 izvješće
20:30 sati Nizozemska Nizozemska 3: 1 Rumunjska Rumunjska 25:12 25:27 25:17 25:14 izvješće
23.08 17:30 sati Ukrajina Ukrajina 3:0 Švedska Švedska 25:23 25:17 25:20 izvješće
20:30 sati purica purica 3:0 Finska Finska 25:19 25:12 25:15 izvješće
24.08 17:30 sati Nizozemska Nizozemska 0:3 purica purica 21:25 21:25 20:25 izvješće
20:30 sati Rumunjska Rumunjska 1:3 Finska Finska 25:18 22:25 22:25 22:25 izvješće
25.08 17:30 sati Švedska Švedska 0:3 Nizozemska Nizozemska 21:25 20:25 13:25 izvješće
20:30 sati Rumunjska Rumunjska 0:3 Ukrajina Ukrajina 15:25 17:25 11:25 izvješće

Razigravanje

1/8 finala Četvrtina finala Polufinale Konačni
29. kolovoza, Plovdiv
purica purica 3
31. kolovoza, Plovdiv
češki češki jedan
purica purica 3
29. kolovoza, Plovdiv
Poljska Poljska 0
Poljska Poljska 3
3. rujna, Beograd
Ukrajina Ukrajina jedan
purica purica jedan
29. kolovoza, Beograd
Srbija Srbija 3
Srbija Srbija 3
1. rujna, Beograd
Mađarska Mađarska 0
Srbija Srbija 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки