Europsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2021

Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
Europsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2021
Detalji prvenstva
Mjesto Poljska , Češka Republika , Estonija , Finska
Gradovi Krakov , Gdanjsk , Katowice , Ostrava , Tallinn , Tampere
Stadioni 6
Datumi kvalifikacijskih turnira 30. kolovoza 2020. - 16. svibnja 2021
Vrijeme završnog turnira Od 1. do 19. rujna 2021
Broj sudionika 37
u završnoj fazi 24
Statistika prvenstva

Završno kolo XXXII Europskog prvenstva u odbojci među muškim ekipama održava se od 1. do 19. rujna 2021. u Poljskoj , Češkoj , Estoniji i Finskoj . Drugi put zaredom Europsko prvenstvo održava se u četiri zemlje na kojem sudjeluju 24 reprezentacije. Naslov prvaka brani reprezentacija Srbije .

Kvalifikacija

Metoda kvalifikacije Naredbe Metoda kvalifikacije Naredbe
Organizatori Poljska Poljska Nakon rezultata kvalifikacijskog turnira Grupa A Nizozemska Nizozemska
češki češki Grupa B Bugarska Bugarska
Estonija Estonija Grupa C purica purica
Finska Finska Grupa D Latvija Latvija
Nakon rezultata Europskog prvenstva-2019 Srbija Srbija Grupa E Slovačka Slovačka
Slovenija Slovenija Grupa F Crna Gora Crna Gora
Francuska Francuska Grupa G Portugal Portugal
Rusija Rusija Drugo mjesto u grupama Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija
Italija Italija Španjolskoj Španjolskoj
Ukrajina Ukrajina Grčka Grčka
Njemačka Njemačka Hrvatska Hrvatska
Belgija Belgija Bjelorusija Bjelorusija

Finalna runda

Arene

Utakmice posljednjeg kola Europskog prvenstva održavaju se u šest gradova četiri zemlje. Poljska , Češka , Estonija i Finska su domaćini utakmica iz jedne od skupina preliminarne faze. Gradovi Gdanjsk i Ostrava bit će domaćini po četiri utakmice 1/8 finala i po dva četvrtfinala. Polufinalne i finalne utakmice održat će se u Katowicama .

Grupa A 1/8, 1/4 finala 1/2 finala, finale
Krakow Gdanjsk Katowice
Tauron Arena Krakov Ergo arena Spodek
Kapacitet: 15.030 Kapacitet: 11 409 Kapacitet: 11.500
Krakovska Arena z lotu ptaa.JPG GdanjskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katowice-Spodek (4) .jpg
Grupa B 1/8, 1/4 finala
Ostrava
Ostravar Arena
Kapacitet: 10.000
Ostrava, Ostravar Aréna (obrezano) .jpg
Grupa C
Tampere
Ledena palača (Tampere)
Kapacitet: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Grupa D
Tallinn
Saku-suurhall
Kapacitet: 7 200
Saku Suurhall.jpg

Preliminarna faza

Izvlačenje je održano 27. svibnja 2021. u Helsinkiju . Igrat će šest ekipa u četiri skupine. Četiri najbolja iz svake skupine prolaze u 1/8 finala. Nadalje, momčadi će igrati nokaut utakmice i u finalu odrediti pobjednika - prvaka Europe 2021. godine.

Grupa A

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Poljska Poljska 4 (1) 0 (0) jedanaest 12 4 3.000 378 325 1.163
2. Srbija Srbija trideset) jedanaest) deset jedanaest 5 2.200 376 333 1.129
3. Ukrajina Ukrajina 2 (2) deset) 4 6 7 0,857 290 280 1.036
4. Belgija Belgija deset) 3 (1) 4 6 devet 0,667 317 335 0,946
5. Portugal Portugal jedanaest) 3 (1) 3 7 jedanaest 0,636 360 412 0,874
6. Grčka Grčka 0 (0) 3 (1) 1 3 devet 0,333 245 281 0,872
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
1 2 3 4 5
2.09 14:30 sati Grčka Grčka 2: 3 Ukrajina Ukrajina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 izvješće
17:30 sati Poljska Poljska 3: 1 Portugal Portugal 25:16 22:25 25:16 25:19 izvješće
20:30 sati Belgija Belgija 1:3 Srbija Srbija 13:25 18:25 25:21 20:25 izvješće
3.09 17:30 sati Belgija Belgija 2: 3 Portugal Portugal 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 izvješće
20:30 sati Ukrajina Ukrajina 0:3 Srbija Srbija 25:27 24:26 21:25 izvješće
4.09 17:30 sati Belgija Belgija 3:0 Grčka Grčka 25:16 25:22 25:22 izvješće
20:30 sati Srbija Srbija 2: 3 Poljska Poljska 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 izvješće
5.09 17:30 sati Portugal Portugal 2: 3 Ukrajina Ukrajina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 izvješće
20:30 sati Grčka Grčka 1:3 Poljska Poljska 15:25 22:25 25:20 24:26 izvješće
6.09 17:30 sati Portugal Portugal 1:3 Srbija Srbija 15:25 21:25 25:22 17:25 izvješće
20:30 sati Poljska Poljska 3:0 Belgija Belgija 25:18 26:24 25:16 izvješće
7.09 17:30 sati Srbija Srbija 0:0 Grčka Grčka [ Izvješće]
20:30 sati Ukrajina Ukrajina 0:0 Belgija Belgija [ Izvješće]
8.09 17:30 sati Poljska Poljska 0:0 Ukrajina Ukrajina [ Izvješće]
20:30 sati Grčka Grčka 0:0 Portugal Portugal [ Izvješće]

Grupa B

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Italija Italija trideset) 0 (0) devet devet 1 9.000 243 180 1,350
2. Slovenija Slovenija dvadeset) deset) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Bugarska Bugarska 2 (1) deset) 5 7 5 1.400 258 251 1.028
4. češki češki deset) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Bjelorusija Bjelorusija deset) dvadeset) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Crna Gora Crna Gora 0 (0) trideset) 0 0 devet 0.000 174 228 0,763
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Italija Italija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:18 25:12 25:15 izvješće
17:15 Crna Gora Crna Gora 0:3 Bugarska Bugarska 22:25 17:25 25:27 izvješće
20:15 češki češki 3: 1 Slovenija Slovenija 26:24 25:18 14:25 25:19 izvješće
4.09 16:00 sati Crna Gora Crna Gora 0:3 Slovenija Slovenija 17:25 16:25 16:25 izvješće
19:00 sati Bjelorusija Bjelorusija 3: 1 češki češki 25:20 19:25 25:21 25:19 izvješće
5.09 16:00 sati češki češki 2: 3 Bugarska Bugarska 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 izvješće
19:00 sati Italija Italija 3:0 Crna Gora Crna Gora 25:17 25:20 26:24 izvješće
6.09 15:45 Bugarska Bugarska 1:3 Italija Italija 19:25 18:25 25:17 12:25 izvješće
19:00 sati Slovenija Slovenija 3:0 Bjelorusija Bjelorusija 25:20 25:20 25:15 izvješće
7.09 16:00 sati Slovenija Slovenija 0:0 Bugarska Bugarska [ Izvješće]
19:00 sati Crna Gora Crna Gora 0:0 češki češki [ Izvješće]
8.09 15:45 Italija Italija 0:0 Slovenija Slovenija [ Izvješće]
19:00 sati Bjelorusija Bjelorusija 0:0 Crna Gora Crna Gora [ Izvješće]
9.09 16:00 sati Bugarska Bugarska 0:0 Bjelorusija Bjelorusija [ Izvješće]
19:00 sati češki češki 0:0 Italija Italija [ Izvješće]

Grupa C

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Nizozemska Nizozemska trideset) jedanaest) deset jedanaest 4 2.750 349 332 1.051
2. purica purica trideset) deset) devet deset 5 2.000 374 336 1.113
3. Finska Finska dvadeset) deset) 6 7 4 1.750 254 237 1.072
4. Rusija Rusija 2 (1) deset) 5 7 6 1.167 294 272 1.081
5. Španjolskoj Španjolskoj deset) trideset) 3 4 deset 0.400 322 348 0,925
6. Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
1 2 3 4 5
1.09 19:00 sati Finska Finska 3: 1 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 25:20 25:15 24:26 25:22 izvješće
2.09 17:00 sati Rusija Rusija 1:3 purica purica 27:29 25:16 21:25 19:25 izvješće
20:00 sati Nizozemska Nizozemska 3:0 Španjolskoj Španjolskoj 25:23 26:24 25:22 izvješće
3.09 17:00 sati purica purica 3: 1 Španjolskoj Španjolskoj 25:16 29:31 27:25 25:23 izvješće
20:00 sati Nizozemska Nizozemska 3:0 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija 25:20 25:18 25:22 izvješće
4.09 14:00 sati Španjolskoj Španjolskoj 0:3 Finska Finska 19:25 20:25 18:25 izvješće
17:30 sati Nizozemska Nizozemska 2: 3 Rusija Rusija 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 izvješće
5.09 14:00 sati Sjeverna Makedonija Zastava Sjeverne Makedonije 0:3 purica purica 22:25 12:25 15:25 izvješće
17:30 sati Rusija Rusija 3: 1 Finska Finska 22:25 25:15 25:23 25:17 izvješće
6.09 17:00 sati Sjeverna Makedonija Zastava Sjeverne Makedonije 1:3 Španjolskoj Španjolskoj 23:25 25:21 28:30 sati 15:25 izvješće
20:00 sati purica purica 1:3 Nizozemska Nizozemska 25:22 25:27 25:27 23:25 izvješće
7.09 17:00 sati Španjolskoj Španjolskoj 0:0 Rusija Rusija [ Izvješće]
20:00 sati Finska Finska 0:0 Nizozemska Nizozemska [ Izvješće]
8.09 17:00 sati Rusija Rusija 0:0 Zastava Sjeverne Makedonije Sjeverna Makedonija [ Izvješće]
20:00 sati Finska Finska 0:0 purica purica [ Izvješće]

Grupa D

Utakmice Naočale Setovi loptice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Francuska Francuska trideset) 0 (0) devet devet 1 9.000 247 214 1.154
2. Njemačka Njemačka dvadeset) deset) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Latvija Latvija deset) 2 (2) 5 7 7 1.000 300 314 0,955
4. Slovačka Slovačka jedanaest) 2 (1) 3 5 osam 0,625 259 281 0,922
5. Estonija Estonija jedanaest) dvadeset) 2 4 osam 0,500 259 263 0,985
6. Hrvatska Hrvatska jedanaest) dvadeset) 2 3 osam 0,375 229 266 0,861
datum Vrijeme Ček Setovi izvješće
1 2 3 4 5
1.09 19:00 sati Estonija Estonija 1:3 Latvija Latvija 23:25 22:25 25:16 21:25 izvješće
3.09 17:00 sati Hrvatska Hrvatska 0:3 Njemačka Njemačka 20:25 13:25 19:25 izvješće
20:00 sati Francuska Francuska 3:0 Slovačka Slovačka 25:22 25:20 25:19 izvješće
4.09 16:00 sati Slovačka Slovačka 2: 3 Estonija Estonija 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 izvješće
19:00 sati Hrvatska Hrvatska 3: 2 Latvija Latvija 28:30 sati 25:20 23:25 31:29 15:11 izvješće
5.09 16:00 sati Estonija Estonija 0:3 Njemačka Njemačka 19:25 16:25 21:25 izvješće
19:00 sati Francuska Francuska 3:0 Hrvatska Hrvatska 25:15 25:16 26:24 izvješće
6.09 17:00 sati Latvija Latvija 2: 3 Slovačka Slovačka 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 izvješće
20:00 sati Njemačka Njemačka 1:3 Francuska Francuska 29:31 25:15 22:25 22:25 izvješće
7.09 17:00 sati Latvija Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки